پیشرفت های تکنولوژی،بخش های مختلف زندگی و از جمله تجارت را تا حدودی متحول نموده است.اینکه برای خرید از منزل یا محل کار خود اقدام کنید،دیگر یک موضوع عادی و پیش پا افتاده است.با وجود دسترسی به ابزارهای ارتباطی اگر برای خرید زمان خود را در شلوغی و ترافیک خیابان ها،یا حتی مسافرت به شهرهای دیگر برای دسترسی به تولیدکننده و یا یافتن یک محصول یا یک مجموعه معتبر صرف کنید چیز عجیبی است!

فروشگاه های الکترونیکی و وب سایت های آنلاین در حال گسترش هستند و هر روز نوآوری ها و ایده های جدید را شاهد هستیم که بخش های و حوزه های بیشتری را پوشش میدهند.از فروش خودرو و تجهیزات صنعتی گرفته تا حتی فروشگاه اینترنتی گل و گیاهان تزئینی.

اگر از فعالان حوزه آلومینیوم یا حتی مشتریان محصولات آلومینیومی باشید مطلع هستید که در حوزه صنعت آلومینیوم همیشه با چالش عرضه مستیم و بی واسطه محصولات مواجه بودیم،چالشی که در نهایت به ضرر مصرف کننده تمام می شد.

واسطه های فراوانی که باعث میشوند عرضه محصول از تولیدکننده تا مصرف کننده بدون اعمال هیچگونه فعالیت خاصی با افزایش قیمت مواجه شود.

داستان یک ایده تا اجرا:

اولین ایده شکل گیری فروشگاه اینترنتی ایراک بعنوان اولین فروشگاه آنلاین مقاطع و محصولات آلومینیومی در ایران نیز از همین جا شروع شد که ما در ایراک به این فکر افتادیم تا شرایطی را فراهم کنیم که مشتریان فارغ از اینکه در کجای کشور هستند، بتوانند محصولات مورد نیازخود را به راحتی و بدون نگرانی و با کیفت استاندارد و قیمت های رسمی و تایید شده خریداری کنند.

گستردگی و پهناوری کشورمان از یک سو و تمرکز واحد های تولید محصولات  آلومینیومی در بخش های خاصی از کشور از سوی دیگر باعث شده است تا محصولات آلومینیومی در هر گوشه از کشور قیمت های مختلفی داشته باشند و این موضوعی بود که نه تنها ما،بلکه همکاران ما که کار توزیع یا نصب را انجام میدهند نیز به چالش کشیده شوند.

ایراک به عنوان یک برند صنعتی و معتبر در حوزه آلومینیوم برای مشتریان شناخته شده است.ما با سالها سابقه تولید توانسته ایم اعتماد مشتریانمان را جلب و رضایت آنها را بدست آوریم.پس افزایش رضایتمندی و سهولت دسترسی مشتریان به محصولات ایراک از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

اولین فکری که به ذهن خطور میکرد این بود که ارتباطی مستیقیم بین تولیدکننده و مصرف کننده ایجاد شود تا محصولی با قیمت و کیفیت یکسان به دست مشتری برسد.این پاسخ ساده بود،ولی چگونه می شد به این هدف رسید؟مطمئنا دستیابی به این مهم دشوار بود و ما راه سختی در پیش داشتیم.

راهکار استفاده از ابزارهای نوین در سیستم فروش بود.روش هایی که بتوان به صورت اینترنتی و آنلاین کلیه فرآیندهای ثبت سفارش،پرداخت وجه و تحویل کالا به مشتری را مدیریت کرد و در حداقل زمان در بستری امن و تضمین شده انجام داد.

پس از امکان سنجی و بررسی های مختلف واحدی با نام تجارت الکترونیک را در ایراک بنا نهادیم تا با طراحی و برنامه نویسی حرفه ایی این هدف را محقق سازند.

با تلاش های مستمر این پروژه به سرانجام رسید و در نهایت فروشگاه اینترنتی ایراک به عنوان یکی از سرویس های آنلاین وب سایت ایراک با موفقیت راه اندازی شد و به همراه سایر سرویس های ارائه شده،مانند اتاق خبر،نبض بازار و رصدبازار در دسترس مشتریان قرار گرفت.

فروشگاه اینترنتی ایراک اولین استارتاپ متولد شده در ایراک است که امیدواریم الگویی موفق  از تجارت الکترونیک در ابعاد صنعتی در ایران باشد.

این داستان ادامه دارد…

(5 امتیاز, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...