ساخت مشعل المپیک 2020 توکیو از آلومینیوم

ساخت مشعل المپیک 2020 توکیو از آلومینیوم

ساخت مشعل المپیک 2020 توکیو از آلومینیوم

این مشعل طلایی‌رنگ، حاصل بازیافت 30 آلیاژ آلومینیومی مختلف بوده که از زمین‌لرزه سال ۲۰۱۱ و سونامی منطقه توکوهوی ژاپن به‌دست آمده است. مشعل المپیک حاصل طراحی شرکت توکوجین یوشیوکا (Tokugin Yoshioka) بوده که شعار آن ساخت آینده‌ای پایدار از مواد پایدار است. در این طراحی 5 شعله به یک شعله تبدیل شده که از نوک مشعل خارج می‌شود. نوک مشعل شبیه گل است که هر شعله از یک گلبرگ خارج می‌شود.

این مشعل به‌مدت ۱۲۱ روز به ‌نمایش گذاشته خواهد شد. جهت کنترل و روشن نگه‌داشتن مشعل از دو روش اشتعال استفاده می‌شود. اولین مکانیسم، مکانیسم سوخت گرمازایی است که شعله آبی تولید کرده و یک واکنش کاتالیزوری که شعله قرمز در مشعل ایجاد می‌کند.

به‌ گفته سایت رسمی Tokyo2020.org ژاپن، از این تکنولوژی برای تولید قطارهای شبه‌گلوله (Bullet train) شینکانسن (Shinkansen) نیز استفاده شده است.

شعله و مشعل ۷۱ سانتی‌متری، مجموعاً 1/2 کیلوگرم وزن دارند که در سراسر ژاپن به نمایش گذاشته خواهد شد.

شعله مرکزی به‌همراه نوک مشعل که به‌شکل شکوفه است معرف جمله “امید روشنگر مسیر است” می‌‌باشد. همچنین آغاز گردش به دور کشور ژاپن این مشعل، از ماه مارس ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد که فصل رویش شکوفه‌ها بوده و با نوک مشعل که به‌شکل شکوفه طراحی شده، همخوانی دارد.

(1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن