شرکت چینی ZhongWang به قاچاق آلومینیوم به ایالات‌متحده محکوم شد

میلیاردر چینی Zhongtian مالک شرکت ZhongWang دومین شرکت اکسترود آلومینیوم جهان به قاچاق پالت‌های آلومینیومی به ایالات‌متحده محکوم شدند. به‌گفته دولت ایالات‌متحده، این میلیاردر چینی تاکنون توانسته از پرداخت 1.8 میلیارد دلار تعرفه مالیاتی فرار کند.


به‌گزارش اتاق خبر ایراک به نقل از رویترز،شرکت زونگ‌وانگ (ZhongWang)، بزرگترین شرکت اکسترود آلومینیوم در آسیا،و دومین تولیدکننده در جهان، به‌همراه زونگ تیان لیو -Zhongtian (مدیرعامل 55 ساله شرکت) محکوم به قاچاق آلومینیوم به ایالات‌متحده شده‌اند. این شرکت اکسترودهای آلومینیومی را به‌صورت ظاهری جوش داده و پالت‌های آلومینیومی تولید می‌کرد تا بتواند از تعرفه‌های مالیاتی فرار کند.

درواقع هیچ پالتی فروخته نشده و شرکت‌های طرف معامله با این شرکت چینی، محصولات را به اسم اکسترود آلومینیومی خریداری می‌کردند. محصولات موردنظر از بندر جنوبی کالیفرنیا وارد ایالات‌متحده شده و در انباری که تحت نظارت لیو بوده، تجمع می‌یافتند. علاوه بر لیو، دوست سرمایه‌گذارش زائو چن و شائو نیز در پروژه قاچاق آلومینیوم دست داشته‌اند.

درصورت اثبات این اتهام، لیو، چن و شائو همگی محکوم به 5 سال زندان شده و شرکت‌هایی که در این قاچاق همکاری داشته‌اند، با عواقب سختی ازطرف ایالات‌متحده روبرو خواهند شد.

 

Zhongtian

Zhongtian

 

 

(3 امتیاز, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...