iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری

دانش و کاربرد مواد

هیدروکسید آلومینیوم Aluminium hydroxide

هیدروکسید آلومینیوم(Aluminium hydroxide) نوعی باز است. Al(OH)3 در طبیعت به عنوان گیبسیت معدنی شناخته می شود و سه پلی مورفهای بسیار نادر آن – بایریت، داییلیت و نورد پرندیت – یافت می شود. هیدروکسید آلومینیوم دارای طبیعت آمفوتر است. آلومینیوم هیدروکسید برای تولید فلز آلومینیوم استفاده می شود. از هیدروکسید آلومینیوم برای تولید فرآورده های نسوز، مواد ساینده، سرامیک، شیشه، لعاب فلز…

اشتراک گذاری در

هیدروکسید آلومینیوم(Aluminium hydroxide) نوعی باز است. Al(OH)3 در طبیعت به عنوان گیبسیت معدنی شناخته می شود و سه پلی مورفهای بسیار نادر آن – بایریت، داییلیت و نورد پرندیت – یافت می شود. هیدروکسید آلومینیوم دارای طبیعت آمفوتر است.

آلومینیوم هیدروکسید برای تولید فلز آلومینیوم استفاده می شود. از هیدروکسید آلومینیوم برای تولید فرآورده های نسوز، مواد ساینده، سرامیک، شیشه، لعاب فلز و الکتروکوراندوم نیز استفاده می شود. هیدروکسید آلومینیوم در پلیمر ها به عنوان پر کننده پلی استر ها و رزین های اپوکسی نیز کاربرد دارد. همچنین از آلومینیوم هیدروکسید در تولید بسیاری از ترکیبات آلومینیوم نظیر فلوئورید آلومینیوم، کریولیت مصنوعی، آلومینات سدیم، سولفات آلومینیوم، اکسید آلومینیوم و انواع آلومینای فعال نیز استفاده می شود. آلومینیوم هیدروکسید به شکل پودر بسیار ریز به عنوان اشتعال کاه در خاموش کردن آتش، پر کننده در الیاف، پلاستیک ها، لاستیک اسفنجی، عناصر سازنده دیوار و خمیر دندان به کار برده می شود. از آلومینای فعال شده به عنوان عامل جذب سطحی آب و گازها، کاتالیزور و یا حامل کاتالیروزها و ماده صاف کننده استفاده می شود.