iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری
شمش آلیاژ ADC12 آلیاژ و ریخته گری فن آوری ذوب گلپایگان 1,110,000
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,383,435
شمش آلیاژ ADC12 فناوران آلومینیوم ایده آل آمیژه 960,000
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,301,872
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 995,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 990,000
صنعت آلومینیوم ایران
احتمال انحصار در تولید آلومینیوم

با افزایش گمانه زنی ها در خصوص ایجاد انحصادر در تولید آلومینیوم کشور، برخی نمایندگان مجلس از شورای رقابت برای جلوگیری از انحصار کمک خواستند.   به گزارش اتاق خبر ایراک به نقل از خبرگزاری تسنیم، آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال در سال ۹۳ با حواشی فراوان به بخش خصوصی واگذار شد، نحوه واگذاری این غول تولید شمش آلومینیوم کشور…

اشتراک گذاری در
دکتر کریمی نماینده اراک و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

با افزایش گمانه زنی ها در خصوص ایجاد انحصادر در تولید آلومینیوم کشور، برخی نمایندگان مجلس از شورای رقابت برای جلوگیری از انحصار کمک خواستند.

 

به گزارش اتاق خبر ایراک به نقل از خبرگزاری تسنیم، آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال در سال ۹۳ با حواشی فراوان به بخش خصوصی واگذار شد، نحوه واگذاری این غول تولید شمش آلومینیوم کشور به قدری پر سر و صدا بود که حواشی آن تا به امروز نیز ادامه پیدا کرده  است. گفتنی است، در بازار تولید آلومینیوم دو واحد المهدی و ایرالکو(آلومینوم ایران) حرف نخست را می‌زنند و به نوعی تولید در بازار را تقسیم کرده‌اند. این در حالی است که در حال حاضر برخی منتقدان و نمایندگان مجلس نسبت به حذف شرکت ایرالکو و ایجاد انحصار در بازار آلومینیوم کشور هشدار داده‌اند.

بعد از بازگشایی نماد معاملاتی شرکت آلومینیوم ایران(فایرا) که از اواخر مهر ماه سال ۹۴ متوقف شده بود، طی هفته‌های اخیر با رشد قیمتی۱۷۲ درصدی بازگشایی شد و در روزهای آینده نیز قرار است سهام ۲۰ درصدی شرکت به صورت بلوکی عرضه شود. با مطرح شدن این شائبه که پیش بینی می‌شود، سهام مذکور توسط مالکان یا نمایندگان شرکت رقیب خریداری شود موضوع عرضه سهام با چالش رو به رو شده است.

در نامه زیر که خطاب به رئیس شورای رقابت ارسال شده، نمایندگان با توجه به مطرح شدن مباحثی در خصوص ایجاد انحصار در تولید و توزیع شمش آلومینیوم کشور، از رئیس این شورا میخواهند از واگذاری سهام مدیریتی ایرالکو به مالکان آلومینوم هرمزال یا نمایندگان وی جلوگیری کنند.

 

احتمال انحصار در تولید آلومینیوم
احتمال انحصار در تولید آلومینیوم

گفتنی است پایان مهر ماه، سهام ۲۰ درصدی ایرالکو (سیت مدیریتی) متعلق به شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان به صورت یکجا در بازار معاملات دوم عرضه خواهد شد.

مخالفان معتقدند با خریداری شدن سهام ۲۰ درصدی شرکت ایرالکو بازار آلومینیوم ایران، در انحصار یک شرکت قرار خواهد گرفت و به همین دلیل مکاتباتی نیز با شورای رقابت انجام گرفته است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

نظرات: (0 نظر ثبت شده)

آلومینیوم پلاس

آلومینیوم پلاس یک پلتفرم آنلاین و هوشمند برای تحلیل بازار آلومینیوم ایران و جهان است که پاسخگوی نگرانی‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، دسترسی فوری، دقیق، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات مهم و کاربردی است.