iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری
شمش آلیاژ ADC12 آلیاژ و ریخته گری فن آوری ذوب گلپایگان 1,110,000
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,383,435
شمش آلیاژ ADC12 فناوران آلومینیوم ایده آل آمیژه 960,000
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,301,872
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 995,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 990,000
بورس
افت ۶ درصدی آلومینیوم درقیاس با ۳ماه نخست سال گذشته

آمار تولید آلومینیوم ایران در سال جاری حاکی از افت ۶ درصدی در قیاس با ۳ ماه نخست سال گذشته است. در حالی که سطح تولید شرکت آلومینیوم المهدی- هرمزال تقریبا در سطح ثابتی باقی مانده، ولی ایرالکو با حدود ۱۱ درصد افت تولید مواجه بود.۳   به گزارش اتاق خبر ایراک  به نقل از اخبار فلزات، صنعت آلومینیوم در ایران…

اشتراک گذاری در
حجم تولید ماهیانه آلومینیوم ایران

آمار تولید آلومینیوم ایران در سال جاری حاکی از افت ۶ درصدی در قیاس با ۳ ماه نخست سال گذشته است. در حالی که سطح تولید شرکت آلومینیوم المهدی- هرمزال تقریبا در سطح ثابتی باقی مانده، ولی ایرالکو با حدود ۱۱ درصد افت تولید مواجه بود.۳

 

به گزارش اتاق خبر ایراک  به نقل از اخبار فلزات، صنعت آلومینیوم در ایران دارای قدمتی بیش از ۴ دهه است که آن را تبدیل به یکی از پایه‌گذاران این صنعت در خاورمیانه کرده است. شرکت آلومینیوم ایران که در سال ۱۹۷۲ میلادی تأسیس شد چندی پس از آن شرکت آلبای بحرین، تولید آلومینیوم خود را آغاز کرد و از مهم‌ترین و بزرگترین تولیدکنندگان آلومینیوم به شمار می‌رفت. با این حال، شرکت آلبای بحرین به‌عنوان رقیب اصلی ایران در تولید آلومینیوم، از ایران پیشی گرفت. در حال حاضر، آلومینیوم در ایران، در منطقه خاورمیانه از بین ۷ کشور تولیدکننده رتبه پنجم را دارد و پس از ایران، عمان و در حجم بسیار کمی ترکیه به تولید آلومینیوم می‌پردازند.

حجم تولید ماهیانه آلومینیوم ایران از ابتدای سال 1395
حجم تولید ماهیانه آلومینیوم ایران از ابتدای سال ۱۳۹۵

در ایران شرکت‌های آلومینیوم ایران و المهدی-هرمزال متصدی تولید آلومینیوم هستند. این در حالی است که در کشورهای رقیب منطقه، تولیدات آلومینیوم اولیه، توسط یک شرکت در هر کشور انجام می‌شود. به‌عنوان مثال، در بحرین شرکت آلبا به تولید آلومینیوم می‌پردازد، در امارات شرکت آلومینیوم جهانی امارات (EGA) با ظرفیت تولید ۲.۴ میلیون تن، شرکت معادن عربستان با تولید ۷۴۰ هزار تن و شرکت آلومینیوم قطر با ظرفیت ۶۴۰ هزار تن تولید آلومینیوم را بر عهده دارند که دولت در هر کدام، بخش قابل توجهی از سهام را در اختیار دارد.

در مهم‌ترین قیاس بین صنعت آلومینیوم ایران با سایر کشورهای خارومیانه، باید گفت که تقریبا تمامی شرکت‌ها با حدود ۱۰۰ درصد ظرفیت تولید در حال بهره‌برداری هستند، در حالی که در ایران، نرخ ‌بهره‌برداری در سال‌های گذشته به زحمت به ۷۵ درصد می‌رسید. این در حالی است که در سال گذشته، حجم تولید آلومینیوم در ایران نسبت به سال‌های پیش از آن با کاهش همراه بود. در همین راستا، نمودار، حجم تولید ماهانه آلومینیوم در ایران را از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا خرداد ماه سال جاری نشان می‌دهد.

منبع:اخبارفلزات

نظرات: (0 نظر ثبت شده)

آلومینیوم پلاس

آلومینیوم پلاس یک پلتفرم آنلاین و هوشمند برای تحلیل بازار آلومینیوم ایران و جهان است که پاسخگوی نگرانی‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، دسترسی فوری، دقیق، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات مهم و کاربردی است.