iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری
شمش آلیاژ ADC12 آلیاژ و ریخته گری فن آوری ذوب گلپایگان 1,110,000
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,383,435
شمش آلیاژ ADC12 فناوران آلومینیوم ایده آل آمیژه 960,000
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,301,872
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 995,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 990,000
صنعت آلومینیوم ایران
بهره برداری از کارگاه 50هزارتنی ایرالکو

بهره برداری از کارگاه ۵۰هزارتنی ایرالکو به گزارش گزارش اتاق خبر ایراک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ایرالکو،کارگاه جدید ۵۰ هزارتنی تولید بیلت با حضور دکتر اخوان مدیرعامل ایرالکو افتتاح گردید. سیف مدیر کارخانه ایرالکو در این آیین گفت: برای ساخت و راه‌اندازی کارگاه مذکور بالغ بر ۷ میلیارد تومان ریالی و ۵ میلیون دلار ارزی هزینه صرف شده است. وی…

اشتراک گذاری در
ایرالکو

بهره برداری از کارگاه ۵۰هزارتنی ایرالکو

به گزارش گزارش اتاق خبر ایراک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ایرالکو،کارگاه جدید ۵۰ هزارتنی تولید بیلت با حضور دکتر اخوان مدیرعامل ایرالکو افتتاح گردید.

سیف مدیر کارخانه ایرالکو در این آیین گفت: برای ساخت و راه‌اندازی کارگاه مذکور بالغ بر ۷ میلیارد تومان ریالی و ۵ میلیون دلار ارزی هزینه صرف شده است.

وی در خصوص مشخصات فنی این طرح افزود: این کارگاه دارای دو کوره چرخشی با ظرفیت های ۳۰ و ۵۰ تن بوده و توان تولید سالیانه این طرح عظیم، ۵۰ هزار تن بیلت یا شمشال است.

سیف با تاکید بر تلاش این شرکت جهت برطرف کردن نقص کیفیت بیلت و ارتقاء آن تا رسیدن به سطح بین المللی و قابل عرضه در بازارهای جهانی، ابراز امیدواری کرد که به جای صادرات محصول هزار پوندی که از ارزش افزوده کمتری برخوردار است با تولید بیلت با کیفیت صادراتی، بتوان۱۳۰ دلار ارزش افزوده بیشتر در ازای هر تن محصول را حاصل کرد.

وی با بیان اینکه در برخی موارد شاهد عدم رضایت برخی مشتریان بدلیل جدایش زیر سطحی یا وجود آخال در بیلت تولید شده بودیم، افزود: در طرح جدید تولید بیلت و عملیات کنترل کیفی سطح مذاب بدون نیاز به اپراتور، به صورت لیزری صورت می پذیرد و در خصوص گاززدایی که همیشه به عنوان یکی از معضلات در امر تولید محصول در ایرالکو با آن مواجه بوده ایم، با بهره گیری از طرح جدید پس از اندازه گیری می بایست میزان گاز ۱۵ صدم سی سی بر ۱۰۰ گرم مذاب برسد.

وی در خصوص میزان آخال نیز بیان کرد: در ایران غالبا از فیلتر های ۲۰ P.P.I استفاده می شود در حالیکه ما در این فرآیند از فیلترهای ۴۰ تا ۵۰ P.P.I استفاده می نماییم که ماحصل آن حداقل میزان آخال وارد شده به سیستم خواهد بود. ضمنا به دلیل استفاده از جک اینترنال و عدم وجود کفشک و ریل در این سیستم، شمش های تولید شده کاملا صاف بوده و هیچ گونه کجی در آنها مشاهده نخواهد شد.

سیف ابراز امیدواری کرد که حداکثر تا هفته آینده کوره های هموژنایزینگ نیز بعد از تولید ریخت بارگذاری شده و به طور همزمان اره کارگاه نیز جهت برش بیلت های بلند راه اندازی شود تا زمینه عرضه این محصول فراهم شود.

منبع:ایرالکو

نظرات: (0 نظر ثبت شده)

آلومینیوم پلاس

آلومینیوم پلاس یک پلتفرم آنلاین و هوشمند برای تحلیل بازار آلومینیوم ایران و جهان است که پاسخگوی نگرانی‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، دسترسی فوری، دقیق، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات مهم و کاربردی است.