iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری
شمش آلیاژ ADC12 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,150,000
شمش آلیاژ AS9U3 الماس آلومینیوم گلپایگان 1,140,000
شمش آلیاژ ADC12 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,130,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,140,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,140,000
شمش آلیاژ LM2 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,060,000
صنعت آلومینیوم ایران
تولید داخلی شمش پاسخگوی نیاز داخلی است

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست با اعضای سندیکای صنایع آلومینیوم ایران تاکید کرد: تولید آلومینیوم در کشور نیاز صنایع داخلی به این فلز را برطرف می کند و در عرضه کمبودی وجود ندارد. به گزارش اتاق خبر ایراک و به نقل از معدن نیوز،‌ مهدی کرباسیان در سلسله نشست ها با تشکل ها در دیداری با اعضای هیئت مدیره…

اشتراک گذاری در
نشست ایمیدرو با سندیکای صنایع آلومینیوم

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست با اعضای سندیکای صنایع آلومینیوم ایران تاکید کرد: تولید آلومینیوم در کشور نیاز صنایع داخلی به این فلز را برطرف می کند و در عرضه کمبودی وجود ندارد.

به گزارش اتاق خبر ایراک و به نقل از معدن نیوز،‌ مهدی کرباسیان در سلسله نشست ها با تشکل ها در دیداری با اعضای هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران افزود:‌ به رغم چالش هایی که از سوی واسطه ها ایجاد شده، ‌تولید داخلی شمش، نیاز صنایع پایین دستی را تامین می کند و معضل دلالی با راهکارهای بخش خصوصی و دولت حل می شود.
وی در ادامه با اشاره به تقاضای 82 هزار تنی شمش آلومینیوم طی بهار امسال در بورس کالا گفت: این تقاضا نشان دهنده تقاضای کاذب است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تقاضا در محدوده 20 هزار تن قرار داشت.
کرباسیان یادآور شد: بازارهای فولاد و مس نیز به سبب رشد ظرفیت ایجاد شده در سال های اخیر به سمت تعادل رفته اند و از نظر عرضه مشکلی ندارند. همچنین در حوزه آلومینیوم نیز عرضه عام تولیدات شرکت های هرمزآل-المهدی همراه با ایرالکو در بورس کالا، بازار آلومینیوم را متعادل می کند.
وی از اعضای این تشکل خواست به صورت فعال پیشنهادات را همزمان به وزارت صنعت معدن و تجارت و ایمیدرو در جهت حمایت از تولید داخلی و همچنین ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، ارسال کنند.
رئیس هیئت عامل ایمیدرو تاکید کرد: اعلام همزمان اسامی خریداران شمش آلومینیوم در بورس کالا به سازمان تعزیرات و سندیکای صنایع آلومینیوم،‌ مشخص می کند که آیا خرید شمش برای صنایع پایین دستی بوده یا صرفا جنبه دلالی داشته است.
پیش از کرباسیان،‌ هوشنگ گودرزی رئیس هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم اظهار داشت: دریافت شمش بر پایه ارز دولتی و عرضه به نرخ آزاد توسط دلالان، صنایع پایین دستی آلومینیوم را برای تولید دچار مشکل کرده است.
وی افزود: اختلاف قیمت 4 تا 5 هزار تومانی هر کیلو شمش بین بورس کالا و بازار آزاد، واسطه ها را به سمت تقاضای کاذب جلب کرده و این امر به ضرر صنایع آلومینیوم شده است.

گودرزی ادامه داد: ما خواهان حضور تمامی تولیدکنندگان شمش آلومینیوم به ویژه المهدی و هرمزآل در بورس کالا هستیم تا عرضه واقعی بر اساس ظرفیت های تولید انجام گیرد.
گودرزی تاکید کرد: اعلام اسامی خریداران بورس کالا، مشخص می کند که شمش خریداری شده برای تولید مصرف شده با جنبه دلالی داشته است.
در این نشست همچنین هبت اله فاضلی ، اسد ا… ملتجی، شاهن مارکاریان و رضا فلاح نژاد دیگر اعضای هیات مدیره سندیکا نیز به بیان آسیب های وارد شده به صنایع پایین دستی بر اثر تفاوت نرخ بورس کالا و بازار آزاد،‌ پرداختند و خواستار حل این معضلات شدند.

نظرات: (0 نظر ثبت شده)

آلومینیوم پلاس

آلومینیوم پلاس یک پلتفرم آنلاین و هوشمند برای تحلیل بازار آلومینیوم ایران و جهان است که پاسخگوی نگرانی‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، دسترسی فوری، دقیق، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات مهم و کاربردی است.