iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری
شمش آلیاژ ADC12 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,200,550
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,210,850
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,589,680
بیلت 6063-7 آلومینیوم ایران(ایرالکو) 1,586,403
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,210,850
شمش آلیاژ LM2 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,113,000
صنعت آلومینیوم ایران
گزارش نظارتی کمیسیون صنایع درباره صنعت آلومینیوم

با توجه به وجود برخی شائبه ها، تعدادی از نمایندگان درخواست تهیه گزارشی نظارتی بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تامین مواد اولیه، تولید و فروش شمش آلومینیوم در واحدهای بالادستی صنعت آلومینیوم را مطرح کرده اند. به گزارش اتاق خبر ایراک و به نقل از خبرگزاری خانه ملت،نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع…

اشتراک گذاری در
گزارش نظارتی کمیسیون صنایع درباره صنعت آلومینیوم
با توجه به وجود برخی شائبه ها، تعدادی از نمایندگان درخواست تهیه گزارشی نظارتی بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تامین مواد اولیه، تولید و فروش شمش آلومینیوم در واحدهای بالادستی صنعت آلومینیوم را مطرح کرده اند.

به گزارش اتاق خبر ایراک و به نقل از خبرگزاری خانه ملت،نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، از تهیه گزارش نظارتی کمیسیون صنایع و معادن درباره وضعیت صنعت آلومینیوم کشور خبر داد و گفت: چندین صنعت از جمله صنایع زیرساختی کشور است که این صنایع شامل خودروسازی، فولاد، ذوب آهن اصفهان و آلومینیوم می شود که متاسفانه هر دو صنعت اخیر واگذار شده و مشکلاتی را در کشور ایجاد کرده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به وجود برخی شائبه ها، تعدادی از نمایندگان درخواست تهیه گزارشی نظارتی بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تامین مواد اولیه، تولید و فروش شمش آلومینیوم در واحدهای بالادستی صنعت آلومینیوم را مطرح کرده اند.

در یک بازه زمانی خام فروشی و دامپینگ توسط فولاد مبارکه صورت می گرفت

وی در تشریح جزییات این گزارش نظارتی، ادامه داد: باید مشخص شود که چگونه مواد اولیه آلومینیوم تهیه و چگونه به صنایع پایین دستی تخصیص می یابد تا تولیدکنندگان با اقدامات آنها متضرر نشوند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در یک بازه زمانی خام فروشی و دامپینگ توسط فولاد مبارکه صورت می گرفت، اظهار داشت: در آن زمان فولاد مبارکه به جای فروش مواد اولیه به تولیدکنندگان داخلی و فعال شدن صنایع پایین دستی و کسب سود و ایجاد اشتغال برای این صنایع مواد اولیه مورد نیاز صنایع را صادر می کرد.

گزارش تخلفات به قوه قضاییه ارجاع می شود

وی با اشاره به تصویب طرح جامع آلومینیوم در مجلس نهم، افزود: در این گزارش بررسی می شود که آیا طرح جامع آلومینیوم اجرایی شده است یا خیر، چراکه این طرح مشخص می کرد که مواد اولیه آلومینیوم در کجا قرار دارد و باید از چه دستگاه ها و تجهیزاتی استفاده شود که مصرف برق کاهش یابد.

قاضی پور ادامه داد: اگر تخلفاتی در وضعیت تامین مواد اولیه، تولید و فروش شمش آلومینیوم در واحدهای بالادستی صنعت آلومینیوم رخ داده باشد پرونده تخلف ها به قوه قضاییه ارجاع می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خرید و فروش، مناقصات و مزایده ها در صنعت آلومینیوم به درستی انجام نشده است، تصریح کرد: در این خصوص گزارش هایی به نمایندگان رسیده و مجلس با تهیه این گزارش نظارتی جزییات این اخبار واصله را بررسی می کند.

نظرات: (0 نظر ثبت شده)

آلومینیوم پلاس

آلومینیوم پلاس یک پلتفرم آنلاین و هوشمند برای تحلیل بازار آلومینیوم ایران و جهان است که پاسخگوی نگرانی‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، دسترسی فوری، دقیق، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات مهم و کاربردی است.