iran فارسی
english English
ورود به حساب کاربری
شمش آلیاژ ADC12 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,150,000
شمش آلیاژ AS9U3 الماس آلومینیوم گلپایگان 1,140,000
شمش آلیاژ ADC12 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,130,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,140,000
شمش آلیاژ AS9U3 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,140,000
شمش آلیاژ LM2 صنایع نگین آلومینیوم گلپایگان 1,060,000
بورس
میزان عرضه آلومینیوم در بورس کالا کافی نیست

عضو هیات مدیره سندیکای آلومینیوم گفت: در شرایط فعلی میزان عرضه آلومینیوم پاسخگوی نیاز متقاضیان نیست و فقط عرضه 500 تنی این محصول می تواند نیاز متقاضیان را مرتفع می سازد. به گزارش اتاق خبر ایراک و به نقل از بورس نیوز،خسرو صادق نیت حقیقی عضو هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم گفت: هفته گذشته قرار بود 1000 تن آلومینیوم در…

اشتراک گذاری در
عضو هیات مدیره سندیکای آلومینیوم گفت: در شرایط فعلی میزان عرضه آلومینیوم پاسخگوی نیاز متقاضیان نیست و فقط عرضه 500 تنی این محصول می تواند نیاز متقاضیان را مرتفع می سازد.

به گزارش اتاق خبر ایراک و به نقل از بورس نیوز،خسرو صادق نیت حقیقی عضو هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم گفت: هفته گذشته قرار بود 1000 تن آلومینیوم در بورس کالا عرضه شود اما به بهانه عدم ایجاد رقابت 500 تن عرضه شد.

وی با بیان اینکه باید دلایل عدم عرضه 1000 تنی آلومینیوم بررسی شود، گفت: بورس محلی برای عرضه، تقاضا و کشف قیمت محصولات بوده نه ایجاد یا مدیریت عرضه و تقاضا و قیمت سازی.

صادق نیت با اشاره به اینکه مسئولین همیشه بین عرضه و تقاضا در بورس کالا فاصله ایجاد می کنند، گفت: این امر یعنی قیمت سازی نه کشف قیمت و محلی که در آن این کار انجام می شود را نمی توان بورس نامگذاری کرد زیرا بورس مکانیسم های خاص خود را دارد.

عضو هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم با اشاره به اینکه امروز 2100 تن تقاضا در بازار آلومینیوم وجود داشت، گفت: در مقابل 1000 تن از این محصول عرضه شد که این امر موجبات ایجاد رقابت در بازار را فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شمش 19500 تومانی که با پریمیوم 5 برابر پریمیوم صادراتی و دلار نیمایی محاسبه می شود نیز با قیمت 22200 تومان(بدون احتساب ارزش افزوده) معامله شد.

صادق نیت ادامه داد: اکنون که آلومینیوم ازوضعیت عدم عرضه خارج شده و پس از هفته های متمادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفته مسئولین درخواست توقف جریان جرایم ناشی از عدول از دستورالعمل ها را خواهان شدند.

عضو هیات مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم افزود: این درخواست از سوی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت صادر و پس از تایید وزیر صمت به رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی میزان عرضه آلومینیوم پاسخگوی نیاز متقاضیان نیست، گفت: فقط عرضه 500 تنی می تواند نیاز متقاضیان را مرتفع می سازد که با توجه به افزایش 10 درصدی تولید این محصول در سال جاری نسبت به سال گذشته می توان گفت که اکنون تولیدکنندگان توانایی لازم برای پاسخگویی به نیاز بازار را دارند.

نظرات: (0 نظر ثبت شده)

آلومینیوم پلاس

آلومینیوم پلاس یک پلتفرم آنلاین و هوشمند برای تحلیل بازار آلومینیوم ایران و جهان است که پاسخگوی نگرانی‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، دسترسی فوری، دقیق، شفاف و بی‌واسطه به اطلاعات مهم و کاربردی است.